Користь біотину для організму тварин
Корм для тварин не завжди містить усі необхідні поживні речовини та мікроелементи, які необхідні під час активного росту, вагітності, годуванні молодого поголів'я, в період лактації.
Біотин — вітамін, який відомий як В7. Відкритий даний він був в кінці минулого століття під час дослідження «хвороби яєчного білка». При постійному вживанні сирого яйця у пацієнтів спостерігалося випадання волосся, пошкодження шкіри та нейром'язові розлади.
Биотин является водорастворимым веществом. Это один из самых важных витаминов, который влияет на правильное функционирование нервной системы. Для шерсти данная добавка имеет укрепляющий эффект, улучшает окрас. Кожный покров менее подвержен микротрещинам и восполнениям, если в организме животного нет нехватки витаминов группы В.
Особенности и свойства биотина для животных
При правильном содержании животных биотин входит в состав рациона вместе с кормом. Данное вещество синтезируется в кишечнике. При соблюдении всех норм и отсутствия заболеваний у поголовья недостаток витамина В7 не наблюдается.
Умови, при яких необхідно вводити біотин для тварин:
-
при тривалому годуванні тільки провареними кормами;
-
якщо були захворювання шлунково-кишкового тракту;
-
під час годування тільки кукурудзою або соєю;
-
після курсу антибіотиків, які пригнічують синтез вітаміну В7.
Недостатність біотину у великої рогатої худоби, поросят позначається насамперед на стані копит, оскільки це незамінний елемент у синтезі колагену і кератину. Такий дефіцит може призвести до кульгавості або вибуття тварини.
Доведено, що біотин бере участь в багатьох метаболічних процесах, пов'язаних з синтезом білка. Цей вітамін бере участь в глюконеогенезисе і надалі підтримує рівень вмісту глюкози.
Для вовни, кігтів і шкірних покривів вітамін В7
Клінічні ознаки, при яких слід почати прийом курсу біотину:
-
пригнічення та втрата апетиту;
-
затримка в зростанні;
-
дерматити і поява свербежу, депігментація покривів;
-
для вовни характерно випадіння, особливо навколо очей;
-
судоми;
-
параліч задніх кінцівок.
Необхідна доза вітаміну В7 для тварин визначається в залежності від маси тіла та віку. У лікувальних цілях вводять 100-300 мкг на 1 кг сухої речовини корму. Для збільшення вмісту біотину природним шляхом починають давати прикорм:
-
морква, картопля;
-
горох, злакові;
-
печінка;
-
яєчний жовток;
-
молоко і сир;
-
трав'яне борошно.
Передозировка биотином практически невозможна, поскольку данное вещество с легкостью выводится вместе с мочей. Но не стоит забывать, что данное вещество не является лакомством для животного, а лишь составной часть рациона при необходимости. Следует применять витамин В7 по таким правилам:
-
использовать только по назначению ветеринарного врача;
-
нужно четко придерживаться дозировке препарата;
-
соблюдать сроки годности биотина;
-
приобретать данное вещество только у проверенных дилеров.
Стоимость витамина В7 не может быть низкой, дешевый препарат должен насторожить уже с первых минут.