Дифлубензурон: сфери застосування та особливості використання
Препарати, до складу яких входить дифлубензурон, є інсектицидами третього покоління з гормональним дією. Вони зареєстровані у багатьох країнах світу, як одні з основних інсектицидних препаратів, активно використовуються в садових і лісових господарствах для сезонної обробки.
Діюча речовина дифлубензурон являє собою інгібітор синтезу хітину, включається до складу ефективних комплексних інсектицидів. Сама речовина було винайдено в Нідерландах в 1972 році.
Особливістю дифлубензурона є те, що він впливає виключно на клас членистоногих, розвиток яких супроводжується синтезом хітину на етапі переходу з однієї стадії в іншу.
Коли варто використовувати інсектициди на основі дифлубензурона
Ефективність дифлубензурона дозволяє його використовувати для:
-
захисту всіх овочевих культур та їстівних грибів;
-
зниження числа класу саранових;
-
ліквідації личинок мух;
-
знищення хвої - і листогризучих.
Якщо говорити окремо про поширених фруктових деревах і овочевих культурах, які сильно піддаються нападу комах, то інсектицид рекомендується застосовувати для яблуні проти плодожерки, молі-крихітки, кільчастого шовкопряда, золотогузки і бояришніци; для капусти в боротьбі з капустяною міллю і белянкой.
Дифлубензурон застосовується в авіа - і наземних обробки проти личинок широкого спектру листогризучих комах в сільському господарстві, лісівництві й декоративному садівництві. Пероральне і місцеве введення здійснюється сільськогосподарським і домашнім тваринам проти ектопаразитів. Внесення в грунт з поливною водою проти грибних комариків при промисловому вирощуванні грибів.
Також речовина входить до складу різних побутових приманок від мурах, тарганів і мух. Для людей і домашніх тварин інсектицид повністю безпечний за умови дотримання рекомендацій і правил безпеки.
Особливості та принцип дії дифлубензурона
Інсектицид володіє ларвіцідним і овицидным дією, проникає через яєчні шкаралупи, тим самим запобігаючи вихід личинок з яєць. Максимальний ефект досягається, якщо обробку проводять до моменту відкладання яєць. Оптимальний час обприскування — за 1-2 тижні до моменту використання традиційних інсектицидів. На комах на стадії імаго дифлубензурон діє слабкіше. На етапі линьки личинки просто немає можливості «скинути» стару кутикулу.
Особенностью инсектицида является то, что он действует крайне медленно. Результаты обработки становятся заметными спустя 2-3 недели. Активная защита препарата сохраняется в течение 3-4 недель. Гибель насекомых наступает не сразу, а только в следующей стадии развития, это и отличает дифлубензурон от многочисленных категорий инсектицидов.
Специфический механизм действия является преимуществом препарата, поскольку это позволяет ему быть эффективным против насекомых с развитой резистентностью к пиретроидам и фосфорорганичеким соединениям.