Як підвищити надої у молочного стада
Не секрет, що кількість зібраного молока залежить від різних чинників. І знаючи вплив кожного з них на загальний результат стада можна легко підвищити показники надою і прибутковість свого господарства. Ну що, поїхали по пунктах і в деталях. Відповідаємо на питання: як підвищити надої у молочного стада.
Створити тваринам оптимальні умови проживання
А саме: організувати їм чисте, тепле, сухе, просторе приміщення з регулярною обробкою від хвороб і вірусів. І сам процес не залежить від кількості голів у стаді, він базується на нормах. У кожній дійної корови старше 20 місяців має бути до 3,5 м у загальному загоні. В приміщенні обов'язкова вентиляція і плюсова температура в будь-який час року. При мінуси надої падають майже в 2 рази.
А сухість у боксах запобігає розвиток патогенних організмів і забезпечить здоров'я вашого стада.
Дуже важливо своєчасно прибирати всі стійла і клітини, регулярно кварцювати приміщення або обробляти їх іншими способами і засобами.
Стежити за раціоном і режимом харчування
Тут важливо розуміти, що не тільки якість кормів має значення, а і режим їх видачі. Саме режим. Він може бути будь-яким, але він зобов'язаний бути. Корова, яка отримує корму по режиму завжди дає більше молока.
Про якість кормової бази ви і самі знаєте. Що давати розумієте. Додати можна тільки монензин натрію. Він проконтролює здоров'я вашого стада. А для биків на відгодівлі ще й дасть завидний приріст ваги. На 1 дорослу тварину досить 250 мг монензину на рівень натрію на добу.
В цьому пункті також необхідно згадати про воду. Вона повинна бути якісною, питної і завжди з температурою вище +12. Особливо це важливо взимку, коли холодна вода здатна помітно знизити надої конкретних порід корів і всього стада в цілому.
Суворий контроль режиму доїння
А точніше, його організація з урахуванням особливостей ваших порід корів, режиму роботи підприємства.
Доїння в один і той же час по строгому графіку забезпечує коровам здоров'я, їх організму своєчасний і правильний обмін речовин, а вам високі надої.
Навіть разові збої у графіку доїння можуть завдати шкоди тваринам і негативно вплинути на загальні показники надою.
Масаж вимені
Масаж молочних залоз у дійних корів запобігає застої молока і запалення після них, гарантує легке відходження молока, стимуляцію секреції і стабільно високі надої.
Массирование вымени необходимо проводить регулярно, перед сдаиванием молока.
Умеренная активность животных
Если коровы мало двигаются или удерживаются в тесных помещениях, то удои падают не резко, но уверенно. Корова должна двигаться, много гулять, желательно каждый день. Оптимально — в одно и то же время и на свежем воздухе. Движение дает качественный обмен веществ, отлаженное пищеварение, хороший аппетит, крепкий иммунитет. Нужно говорить, что прогулки и удои повышают?
Общее отношение к скоту
Коровы очень чувствительны к плохому отношение и грубости. Они легко пугаются, глубоко переносят стрессовые ситуации, долго восстанавливаются и очень плохо доятся. Этим животным важно постоянное ощущение безопасности.
Только внимательное, бережное отношение и постоянный уход обеспечивают высокие удои. Как это не банально, но дружелюбие повышает удои до 30%.
Итоги
Как вы уже поняли, нет никаких секретных техник или супер-добавок, решающих вопрос с большими удоями. Результат приносит только комплексный подход, поэтапное выполнение всех важных правил, и регулярность прописанных мероприятий.
Ваші корови віддячать високими надоями тільки при повноцінному догляді, правильному харчуванні і доброзичливій обстановці.