Курчата бройлери падають на ноги. Що робити?
Розведення і вирощування курчат-бройлерів пов'язане з ризиком виникнення безлічі проблем, які можуть з'являтися в силу тих чи інших причин. Якщо не вжити вчасно заходів, наслідки можуть бути жахливими. Іноді на повному благополуччі курчата бройлери починають падати на ноги. Причин такого явища кілька.
Одні з них пов'язані з особливостями догляду, то є цілком реальними факторами, інші ж — з інфекційними процесами. А в такому випадку, якщо не діяти негайно, можна втратити все поголів'я і отримати колосальні збитки. Не менш важливі й профілактичні заходи, головна з яких — повноцінний раціон, збагачений вітамінами і мінералами. Раціонально використовувати харчові добавки на зразок монокальційфосфат, так як комбікорму не завжди в достатній кількості містять все необхідне для повноцінного росту і розвитку птиці.
Чому курчата бройлери можуть падати на ноги
Загибель курчат на ноги — видовище не з приємних. В один момент одна або кілька особин перестають ходити, не піднімаються на ноги, іноді кінцівки можуть повністю роз'їжджатися в різні боки, і птах просто падає на черево.
Причин падежу курчат на ноги кілька, до них відносять:
-
системні запальні процеси;
-
хвороби суглобів і лап;
-
порушення умов утримання;
-
нестача вітамінів і мікроелементів в раціоні.
До запальних захворювань, що викликають загибель курчат бройлерів на ноги, відносяться артрити та тендовагініти. Ці хвороби можуть бути вірусної і бактеріальної природи. Вони вражають область суглобів, викликають сильний біль і скутість рухів. У важких випадках запальний процес перекидається на сусідні тканини. Зазвичай суглоб стає гарячим, збільшується в розмірах, можливий набряк, а також почервоніння. Тендовагініт є запалення сухожиль, при цьому має схожі з артрит симптоми.
Призвести до знерухомлення птахи можуть також патології, пов'язані з деформацією або травматизмом ніг або їх частин. Запідозрити таку проблему можна за неприродного виворіт ніг у птиці. Не можна скидати з рахунку і травми: порізи, сторонні тіла, вивихи і переломи, що в основному є наслідком неналежного догляду.
Нарушение условий содержания, а именно перенаселение поголовья в рамках стесненной площади курятника, также является одной из частых причин, почему куры падают на ноги. Слишком плотная посадка препятствует нормальному развитию опорно-двигательного аппарата птицы. Из-за этого также может происходить инфицирование цыплят паразитами, в том числе чесоточным. Не менее важна и достаточная освещенность.
Критически важно правильно подобрать рацион. Недостаток витамина Д очень быстро приводит к рахиту, одним из проявлений которого и является падеж на ноги.
Препараты применяемые при падеже цыплят на ноги
Терапія чітко залежить від проблеми, яку необхідно усунути. Особливо небезпечні в епідемічному плані інфекційні захворювання. При підозрі хворі і прикордонні особини повинні бути переміщені в умови карантину, а за іншими встановлене ретельне спостереження.
Очень важно изначально привести условия содержания к общепринятым нормам. Поверьте, желание сэкономить на рационе и площади курятника очень быстро аукнется очень большими потерями. К комбикормам желательно добавлять специализированные пищевые добавки. Монокальцийфосфат покрывает потребность птицы в кальции, фосфоре. Также необходимо обязательно контролировать уровень витамина Д.
При обнаружении травм, их обрабатывают антисептиками, зеленкой, йодом, спиртовыми хирургическими составами. Проводятся мероприятия по дезинфекции места пребывания птицы.