«Салинофарм» від кокцидіозу
Паразитарні інвазії доставляють безліч проблем фермерам. Багато з них впливають на ріст і розвиток поголів'я, крім того при зараженні використовувати продукцію категорично заборонено. Кокцидіоз – підступне захворювання, викликане патологічним мікроорганізмом, що вражає в основному птахів. Страждають в основному курчата раннього віку до 4.5 місяців, але самим небезпечним періодом є період від 2 до 6 тижнів. Високу ефективність від цієї недуги показує препарат «Салинофарм», про який ми і поговоримо в даній статті.
Небезпека і протягом кокцидіозу
У зовнішньому середовищі знаходиться багато ооцист кокцидіозу, тому уникнути інфікування, особливо не знаючи санітарних норм вирощування зграї, досить проблематично. Переносником цього паразита є не тільки самі птахи, але й інші тварини, а також людина.
При розведенні птахів у вольєрах ризик інфікування дуже високий, так як птахи постійно самі заносять ооцисти в корм на своїх лапах або примудряються пити брудну дощову воду. У клітинах кокцидіоз зустрічається на порядок нижче, особливо, якщо заводчики всі дотримуються санітарних норм.
Масивне зараження кокцидіями може призвести до смерті птиці із-за руйнування слизової кишечника. Коли в організм потрапляє незначна кількість збудника, імунітет може впоратися з зараженням сам, при цьому розвиває імунітет. Кокцидіоз має як специфічні, так і загальні симптоми, які дозволяють запідозрити захворювання:
-
пронос з червоними і помаранчевими включеннями, розлади травлення;
-
сильна спрага;
-
поганий апетит, сильна втрата ваги;
-
загальмованість і малорухомість.
При тривалій інвазії без належної допомоги спостерігається втрата координації, аж до паралічу кінцівок. Лікування можливо не на всіх стадіях, тому величезне значення має профілактика кокцидіозу.
Застосування «Салинофарма» від кокцидіозу
Препарат «Салинофарм» є антибіотиком, що мають пряме кокцидиостатическое дію. Він активний відносно всіх відомих типів кокцидій, тому досить часто використовується у ветеринарії, як для приватних ферм, так і великих промислових господарств.
«Салинофарм» порушує молекулярний обмін в ооцисте, що призводить до загибелі кокцидій. Дія препарату в основному відбувається на слизових і подслизистых ділянках шлунково-кишкового тракту. Системне всмоктування практично відсутня, але разом з тим ліки не є нешкідливим, має ряд побічних ефектів і відноситься до третього класу небезпеки згідно з ГОСТ. З організму виводиться повністю приблизно 4-е добу з калом.
Препарат «Салинофарм» використовують для планової профілактики кокцидіозу. Бажано вводити його в раціон курчат з першого дня життя в дозуванні 60 мг діючої речовини на 1 т корму. Важливо правильно змішувати ліки з кормом у відповідності з інструкцією, щоб дотримати дозування.
Так як небезпека зараження кокцидіозом істотно знижується з віком, доцільно застосовувати препарат включно по 16-й тиждень життя птиці. Якщо мова йде про курчатах бройлерах, то ліки необхідно завершити додавати в раціон за 5 днів до запланованої дати забою.
Якщо слідувати інструкції, не допускати передозування та пропуску прийомів, то препарат «Салинофарм» переноситься добре, побічні реакції від його застосування не спостерігаються. Ціна ліки повністю окупається у відповідності зі зниженням ризиків від його дії. Оскільки препарат накопичується в яйцях, його не дають несучкам репродуктивного періоду.