«Екоцид» — дезінфектант для рук і поверхонь
Дезінфекція у ветеринарії має величезне значення. Недотримання норм і санітарних правил може призвести до загрозливих наслідків, аж до масових захворювань, що вимагають серйозного лікування і навіть відмінка. Порахувати збитки від такого сценарію подій досить складно, так само як і усвідомити в повній мірі масштаб лиха. Якісний дезінфектант – гарантія невозникновения безлічі проблем. У даній статті ми поговоримо про сучасний препарат з доведеним дією під назвою «Екоцид».
Форма випуску та склад «Екоциду»
«Екоцид» являє собою рожево-сірого кольору порошок, сформований у рівномірні гранули. Препарат має легкий лимонний аромат. Завдяки легко розчинної структурі готувати необхідну концентрацію досить просто. У результаті виходить повністю рожева прозора рідина із запахом лимона. Якщо в процесі приготування дезінфектанту випадає осад або утворюються пластівці, використовувати його не рекомендується. Це може говорити про те, що препарат зіпсований, неправильно зберігався або прострочений термін реалізації. Продається в пакетах різної фасовки від 50 г до 2.5 кг.
«Екоцид» відносять до кислотних дезінфектантів. Діючою речовиною в ньому є пероксомоносульфат калію у вигляді 50% солі. У з'єднанні з поверхнево-активними речовинами, воно володіє вираженою антибактеріальною, противірусною, а також протигрибкову активність. У контрольних дослідженнях він показав активність навіть проти африканської чуми свиней, яка за своєю найвищою контагиозности в самі стислі терміни може укласти велику за чисельністю поголів'я.
Особливості використання дезінфектанту «Екоциду»
Використовується дезінфектант «Екоцид» для обробки рук і будь-яких поверхонь. Робиться це на основі постійно в профілактичних цілях, а також у разі вимушеної необхідності у відповідності з інструкцією виробника. Сфера застосування досить широка:
-
будь-які приміщення, де знаходяться тварини (ферми, ринки, кабінети ветеринарних лікарень, розплідники, віварій);
-
обладнання, інвентар та інструменти, в тому числі і лабораторні;
-
зоопарки, цирки, розплідники по розведенню кішок, собак та інших тварин;
-
інкубатори;
-
пункти забою та цеху по переробці продукції тваринного походження.
Дуже важливо проводити своєчасну регулярну обробку кормокухонь, цехів по приготуванню всіх типів кормів.
Дезінфектант «Екоцид» застосовується способом зрошення, протирання, аерозольного нанесення або повного занурення оброблюваного об'єкта. В залежності від призначення використовують розчин різної концентрації від 0,5 до 4%. Самий слабкий розчин застосовують для дезінфекції систем подачі води для напування тварин. У більшості випадків для рутинної і профілактичної обробки необхідна 1% концентрація препарату. При виникненні загрози зараження африканською чумою свиней готують 3% розчин для використання. Його використовують і для бар'єрної дезінфекції килимків для взуття, копит тварин, коліс транспортних засобів, що в'їжджають на територію і покидають її.
Для дезінфекції рук і робочих рукавичок рекомендується застосовувати 1% розчин. При цьому необхідно стежити, щоб він не потрапив на слизові оболонки, виключити випадкові дотики до обличчя, очей. При попаданні ретельно промити ділянку проточною водою.
Розчин «Екоциду» ефективний тоді, коли він свіжий і повністю прозорий. Поява помутнінь, осаду, окремих пластівців – привід вилити дезінфектант і приготувати нову порцію. Даний препарат для обробки поверхонь рук і володіє відмінним співвідношенням ефективності і ціни, працює з різними патологічними мікроорганізмами, при правильному використанні повністю безпечний для людини і тварин.