Підтримка печінки у хутрових звірів при інтенсивному білковому годуванні
Годівля хутрових звірів визначається строгим співвідношенням у раціоні тваринних і рослинних кормів, білків і вуглеводів. Недолік різних поживних речовин, вітамінів і мінералів, а також використання недоброякісних кормів, призводять до захворювань, зниження відтворювальної здатності, а іноді і загибель тварин.
Хутрові звірі на білковому годуванні
Білок (протеїн) є незамінним і життєво важливим компонентом живлення сільськогосподарських хутрових звірів. Потреба в протеїні залежить від біологічного періоду. Білкове годування складається з м'ясних, молочних, рибних, сухих кормів. Воно доповнюється рослинними компонентами, а також в обов'язковому порядку мінералами і вітамінами.
Важливо враховувати, що білок розщеплюється на амінокислоти. Деякі з них є «критичними», оскільки не виробляються в організмі і повинні надходити з їжею. Розглянемо основні види амінокислот, які повинні бути присутніми на білковому годівлі сільськогосподарських хутрових звірів.
-
Метіонін. Незамінна амінокислота, є джерелом сірки, регулює жировий і білковий обмін, бере участь в процесах утворення речовин, які перешкоджають жировому переродженню печінки. Недолік цієї амінокислоти веде до втрати апетиту, анемії, ожиріння печінки, поганого функціонування нирок та ін.
-
Триптофан. Незамінна амінокислота, бере участь у синтезі білків і важливих речовин, підтримує азотний баланс в організмі, поліпшується секрецію ферментів травлення.
-
Лізин. Незамінна амінокислота, сприяє більш швидкому зростанню. Недолік швидко позначається на загальному стані тварини. Це один з найважливіших компонентів у харчуванні.
-
Ізолейцин. Незамінна амінокислота, бере участь у формуванні м'язової маси. Дефіцит буде позначатися у втраті м'язової маси, млявості і сонливості тварини.
-
Лейцин. Незамінна амінокислота, недолік якої призводить до порушення обміну речовин, зниження маси тіла, зупинки росту.
Также важными аминокислотами являются Треонин, Л-карнитин, Цистин и др. Все данные компоненты идут в виде пищевых добавок и должны вводиться в рацион сельскохозяйственных пушных зверей.
Витамины для сельскохозяйственных пушных зверей
Но как бы важно ни было белковое кормление, полноценный рацион без витаминов невозможен. Наибольшее влияние на организм сельскохозяйственных пушных зверей оказывают витамины группы В. Они участвуют в обмене белков, жиров и углеводов, поддерживают состояние печени.
-
В1. Сприяє переробці вуглеводів. При нестачі В1 погіршується засвоєння вуглеводів, спостерігається втрата апетиту, сповільнюється ріст і пр.
-
В2. Впливає на білковий обмін, бере участь у підтриманні функцій статевих залоз, нервової системи, синтезі гемоглобіну.
-
В3. Стимулює вироблення шлункового соку, допомагає в роботі підшлункової залози.
-
В4. Сприяє утворенню в печінці фосфоліпідів та їх виведення в кров. Цей вітамін оберігає печінку від жирової інфільтрації, виводить з неї надлишковий жир. Джерелом вітаміну служать рибне борошно, зелені рослини, дріжджі, соєвий шрот тощо
-
В5. Играет важнейшую роль в липидном, углеводном и белковом обмене. Недостаток этого витамина в питании сельскохозяйственных пушных зверей ведет к расстройствам ЖКТ, жировой дегенерации печени, происходят нарушения нервной системы и пр.
-
В6. Участвует в обмене веществ, недостаток ведет к желудочным расстройствам, замедлению роста.
-
В12. Важный витамин в процессе кроветворения, в работе костного мозга. Недостаток сказывается на росте, может наблюдаться истощение организма, анемия.
Також в годівлі повинні бути присутні й інші вітаміни (К, А, Е, С та ін). Наші фахівці допоможуть підібрати комплекс вітамінів для підтримання здоров'я сільськогосподарських хутрових звірів, у тому числі підтримки печінки на білковому годуванні.