ЙОД в животноводстве
Йод — главный элемент гормона тироксина (особого сока) щитовидной железы. Потребность животных в йоде очень незначительна, но она должна быть удовлетворена. Содержание йода в растительных кормах зависит от наличия его в почве. Если почва и вода не содержат йода, то его нет и в растениях. В таких случаях добавка йода в корм может дать очень хорошие результаты. Йод оказывает значительное влияние на обмен веществ, в частности» на азотистый и минеральный обмен. Він стимулює продукцію статевих клітин, підвищує несучість і вага яйця, позитивно впливає на живу вагу при народженні поросят і на їх подальший ріст і розвиток, посилює здатність організму до захисту від хвороботворних мікробів.
При нестачі йоду в їжі тварини хворіють особливої хворобою — зобом. Ця хвороба веде до зниження відтворення і до народження слабкого, маложизненного потомства. Свиноматки приносять поросят мертвих або слабких, іноді позбавлених волосяного покриву. Такі поросята незабаром гинуть. У кобил спостерігається подовження терміну жеребости, і лошата народжуються настільки слабкими, що не можуть піднятися і смоктати. Вони згодом можуть загинути. Корови дають слабких зобастых телят; одні з них гинуть, інші виживають, але розвиваються погано.
У раціон йод вводять у вигляді йодистого калію або йодизированной кухонної солі
Після того як тваринам стали додавати до кухонної солі йод з розрахунку на 1 кг солі по 5 - 7,5 мг иодистого калію вдалося вберегти їх від захворювання.
Систематичне згодовування иодированной солі оберігає сільськогосподарських животныных від захворювань щитовидної залози і підвищує їх продуктивність.