Оксид Цинку кормовий
Оксид цинку кормовий
Цинк — незамінний мікроелемент у годівлі тварин і птиці. Цей мікроелемент бере участь у багатьох метаболічних реакціях.
Симптомами нестачі цинку у свиней є зменшення споживання корму і зниження продуктивності, ослаблення імунної системи, паракератоз, атрофія тощо.
Мінімальні норми включення цинку в раціони свиней (за рекомендаціями вчених з національних інститутів різних країн) варіюють у межах від 50 до 100 мг/кг комбікорму залежно від віку. Природний вміст цинку в різноманітних кормових компонентах не дозволяє забезпечити тварин необхідною кількістю цього елементу. В 1 кг стандартного рослинного раціону міститься 30-40 мг цинку. Тому для покриття потреби свиней у цинку до складу рослинних раціонів цих тварин додаються його неорганічні (оксид, сульфат) і органічні (гліцинат, метіонат тощо) форми.
У кінці 80-х років минулого століття з'єднання явилися перші дані, які демонструють, що фармакологічні дозування цинку у формі оксиду цинку (1500-3000 мг/кг раціону) ведуть до зниження діареї і покращують ріст молочних поросят. При цьому експерименти, проведені в США, доводять, що фармакологічні дози оксиду цинку і антибіотики працюють у шлунково-кишковому тракті поросят незалежно один від одного. Так, включення оксиду цинку до раціону поросят, що містить значно кількість хлортетрацикліну, призводить до додаткового поліпшення приростів і конверсії корму. Існують п’ять основних механізмів, що пояснюють ефект високих доз оксиду цинку у поросят:
1. Стимулюючий вплив на ріст за рахунок регулювання секреції спеціального пептиду, що збільшує споживання корму.
2. Поліпшення бар'єр єрної функції тонкого кишківника у зв'язку зі стимулюванням епітеліального росту, регенерації клітин і пом'якшення негативного впливу відлучення від годування молоком на структуру тонкого кишківника.
3. Імуномодулюючий ефект за рахунок зменшення виділення стимулюючого запалення гістаміну.
4. Зниження виділення різних іонів у тонкому кишківнику, що призводить до збільшення абсорбції води та запобігання діареї.
5. Стабілізація мікрофлори в тонкому кишківнику і запобігання прикріпленню патогенних мікроорганізмів до його ворсинок, що може попередити проблеми, пов'язані з діареєю після відлучення поросят від свиноматки.
Цікаво, що використання фармакологічних доз оксиду цинку дозволено у багатьох країнах, але не в Європейському союзі. У 2003 році Європейська комісія знизила максимальний дозволений рівень введення цинку в раціонах свиней до 150 мг/кг.
Якщо Вам потрібно купити оптом цинк оксид кормовий, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на цинк оксид кормовий, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.