Борошно з кріля
Найважливішим джерелом підвищення виробництва кормового білка тваринного походження і лінії біологічно активних речовин служать гідробіонти морів і океанів, більшу частину серед яких займають планктонні ракоподібні, зокрема кріль.
Борошно з кріля виробляється в основному з рачка Euphasia superha. У роді Euphasia налічується кілька десятків видів. Вид E. superba добре пристосований до холодних вод антарктичних морів. Рачки цього виду досягають 5 см в довжину і важать приблизно 1,6 р. Тривалість життя — 2-3 роки, харчуються планктоном і самі є їжею китів. У морях зустрічаються місця, де в одному кубометрі води міститься кілька кілограмів кріля.
Амінокислотний склад борошна з кріля досить схожий з амінокислотним складом рибного борошна. Хітин містить приблизно 6% азоту. Жир борошна кріля містить багато фосфоліпідів (60%) і ненасичених жирних кислот (30%). З насичених жирних кислот переважають пальмітинова і міристинова. В значних кількостях містяться кислоти з довшими вуглецевими ланцюгами . Борошно з кріля багата мінеральними речовинами і вітамінами.
Борошно крилевая ― джерело високоякісного білка і амінокислот тваринного походження, незамінний компонент кормових продуктів для аквакультури.