Мідний купорос — медемісний контактний фунгіцид широкого спектра дії.
Активна речовина: мідь сульфату, у концентрації 960 г/кг
Препаративна форма: Розчинний порошок.
Для боротьби з садовими шкідниками та грибковими захворюваннями культур є перевірене засіб — мідний купорос — неорганічне з'єднання, що є сіллю сульфату міді. Склад являє собою кристалічні гранули насиченого яскраво-блакитного кольору, розчинні у воді. Розчин мідного куперосу — чудовий фунгіцид, антисептик, інсектицид і добриво.
Активно використовується застосування мідного куперосу в саду для обприскування чагарників і плодових дерев, оброблення ґрунту, боротьби з захворюваннями овочевих і ягідних культур. Найефективніший час для заходів із використанням мідного купороза — рання весна. Концентрація розчину залежить від певних цілей і різновиду рослин. У разі дотримання технології та дозування розчин сульфату міді не токсичний для рослин і комах, що запилюють, а також не безпосередньо впливає на севообіг.
Перву обробку проводять у березні, коли середньодобові температурні показники установляться на позначці +5 °C і вище. Перед обприскуванням дерева готують у такий спосіб: видалення (обрізання) старих, пошкоджених, хворих на гілки, очищення дула та скелетних гілок від лишайників і мертвої відстильної кори, зачиняння місць зрізу та тріщин садовим варом, прибирання ділянки під деревами (видання опаду та рослинних залишків).
Цей захід доцільно провести до моменту набухання й лопання нирок, щоб видалити шкідники, що перезивалися, і захистити рослини від комах та інфекційних захворювань.
1. Оброблення груші, яблуні та айви
У цьому разі застосовують 1% розчин (100 г кристалів на стандартне відро води). Витрата для обприскування від 2 до 5 л на кожне дерево, залежно від його розміру та віку.
2. Обробка кісточкових дерев (слива, абрикос, алича, вишня, черешня, персик)
Використовують 0,5%-1% розчин сульфату міді (50-100 г складу на відро води). Витрата, як у попередньому рецепті.
3. Оброблення ягідних чагарників (усі різновиди смородини, крижовик)
Розчин готують таким самим способом, як і для кісточкових дерев. Витрата — приблизно 1,5 л на кожен кущ.
4. Дезінфекція коренів саджанців для профілактики бактеріальних і грибкових захворювань
Коріння дерев і кущів опускають у 1% склад на 3 хвилини.
5. Оброблення ґрунту
За потреби продезінфікувати землю на грядках або в парниках і теплицях, її проливають 0,5% розчином (50/10 л). Витрата 2 л/кв. метр.
6. Обробка посадкового матеріалу
Картопляні полуниці безпосередньо перед висадкою обприскують 0,2% розчином сульфату міді (20 г/10 л).
7. Обробка грядок томата проти фітофтрозу
У разі перших натяків на захворювання (поява бурих плям на листі та стеблах кущів) ґрунт проливають 0,5% розчином мідного купорошку (50 г/10 л). Витрата — по 3,5-4 літри під одну рослину.
У разі появи ознак захворювань на деревах і чагарниках доцільно обприскування розчином мідного куполіса проводити й пізньої осені (кінець жовтня —аліст), коли листя повністю обпаде. Підготування дерев проводять таким самим способом, як і перед весняним обробленням. Ця обробка знищує і личинки шкідників, які були відкладені комахами в тріщинах, заглибленнях і корі на зимівку.
- Ціна: 155 ₴/кг
- Мінімальне замовлення: 100 кг