Основні фізико-хімічні показники:
- масова частка азоту (N), %, не менш ніж 11;
- масова частка загальних фосфатів (Р2О5), %, не менш ніж 37;
- ступінь конверсії* — не менш ніж 57%;
- масова частка нерозчинного у воді залишку — не більш ніж 0,4%;
- показник активності водневих іонів, одиниць pH — 6-7
- щільність за температури 200 °C, г/см3 1,44+0,03
- в'язкість за температури 200 °C, сПз, не більш ніж 80;
- температура кристалізації — нижче ніж мінус 200 °C. - више плюс 400С.
* — ступінь конверсії характеризує вміст поліфосфатів у РКУ в % від загального вмісту Р2О5.
Удобрение не містить шкідливих домішок і повністю відповідає підвищеним вимогам екологічності. За ступенем впливу на організм людини є малотоксична речовина та належить до 4 класу небезпеки.
Транспортування, зберігання: РКУ не містять вільного аміаку, тому їх можна зберігати та перевозити в негерметичних ємностях. Продукт не займається, не вибухобезпечний, не отруйний. Практично не корозує чорні метали завдяки утворенню на їхній поверхні фосфатної плівки. Транспортується в цистернах відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на цьому різновиді транспорту.
Фосфор необхідний для росту рослин і підвищення їх врожайності:- міститься у всіх частинах зелених рослин — стеблах, стовбурах, коренях і листі, але найбільше — у плодах і насінні;
- відіграє вирішальну роль у фотосинтезу та всіх процесах, пов'язаних із відновленням енергії;
- сприяє росту рослин і їх коренів;
- бере участь у процесі засвоєння азоту рослинами;
- сприяє прискоренню дозрівання рослин;
- необхідний для розмноження рослин;
- підвищує міцність стебел. сприяє підвищенню стійкості рослин як холодам, так і густозії.
Добриво рідке комплексне (ЖКУ) являє собою водний розчин фосфатів амонію, містить два поживні елементи: азот і фосфор у співвідношенні 11.37. Фосфор у РКУ є у формі орто- та поліфосфатів, у повністю засвоюваній формі. Рідке комплексне добриво — це прозора, зеленкувато-блакитна рідина, яка практично не містить нерозчинних залишків, звагів.
РКУ (11-37) — це високоефективне, швидкодійне добриво. Крім конденсованих фосфатів (70-80% від загальної маси Р2О5) й азоту РКУ містить сірку, магній. Всі поживні речовини містяться в розчині, тому легкодоступні рослинам так само мають високу ефективність у посівах будь-яких культур, у всіх регіонах України, особливо на карбонатних ґрунтах.
Використання РКУ має безперечні переваги перед твердими туками: забезпечується висока рівномірність внесення поживних речовин у ґрунт, швидке проникнення до коріння рослин, повноцінне живлення, знижуються їхні втрати, поліпшуються умови праці. Підживлення розчинами РКУ можна поєднати з обробленням ґрунту мікроелементами, засобами захисту рослин (гербіциди, інсекциди)
Застосовувати їх треба тими ж способами, що й тверді добрива: суцільним розподілом поверхнею ґрунту перед запаленням, культивацією й боронуванням, локально під час посіву, а також для підживлення — за міжрядного оброблення пропашних або поверхнево на культур суцільного посіву. Для їхнього перевезення та внесення, крім спеціальних машин, можна використовувати комплекс машин, що застосовуються для водного аміаку, КАС, рідкого гній тощо.
Будь-який обприскувач може бути переобладнаний під внесення РКУ, для цього необхідно: - для проведення позакореневого підживлення замінити щілинні форсунки обприскувачів на дефлекторні.
Розмір крапель, розпилюваних обприскувачами під час внесення засобів захисту рослин (гербіцидів, інсектецидів), не перевищує 0,3 мм. Це робиться для того, щоб краплі потрапляли на шкідників і затримуються на листі, у такий спосіб захищаючи їх від фітофагів.
Але під час підживлення РКУ потрібно домогтися такого розміру краплі, щоб речовина скочувалася з рослини, тільки змочивши лист. А дефлекторні форсунки якраз дають потрібний великокрапельний розчин. Щільні форсунки можуть бути використані виключно під час внесення з гербіцидами за обов'язкового розведення РКУ з водою. Для роботи у вітряну погоду треба використовувати подовжувальні шланги.
На ґрунтах із малим вмістом рухомих фосфатів основна частина дози фосфорних добрив вносять під глибоке оброблення ґрунту у вологий шар, наприклад, із осені під запалювання, а частина застосовують локально в ряди, лунки та борозни. Під час рядкового внесення фосфати мають менший контакт із ґрунтом і ближче розташовуються до коріння рослин у ранній період їх розвитку. Особливо високі прибавки від місцевого застосування отримують на ґрунтах, бідних рухомим фосфором.
РКУ позбавлені вад, властивих твердим добривам. Вони мають вільний плинність, не пилять, не злежуються, сира погода, і дощ не чинять на них жодного впливу. Вартість операції з зберігання, внесення в ґрунт і завантаження під час транспортування РКУ нижча, ніж у твердих туків.
Це базове добриво часто використовують для отримання потрійних РКУ різного складу, методом холодного змішування додаючи до них карбамід, аміачну силітуру та калій хлористій, можна виробляти добрива з потрібним співвідношенням активних речовин. Можливі змішування добрив зі ШКВ (11-37) вимагають глибоких агрономічних знань і обережності, позаяк у концентрованіших розчинах можлива кристалізація солей і випадання їх в осадах.
РКУ використовуються для капсулювання та дражування насіння, їх передпоєвої обробки.
- Ціна: 38 000 ₴/т
- Мінімальне замовлення: 20 т