Вершкова олія — концентрат молочного жиру, що виготовляється способом збивання або сепарування вершків, зазвичай, отриманих із коров'ячого молока. Продукт являє собою емульсію типу «вода-в-масла», вміст чистого молочного органічного жиру, в якій коливається від 50 до 99%.
Вершкова олія була досить відомим харчовим продуктом у V столітті в Ірландії, а вже в IX столітті на Русі та в Італії. Норвезькімедики у VIII столітті брали бочонки з вершковим маслом у дальні плавання. Російські селяни здавна збивали олію з вершків, цільного молока та сметани. Водночас найпоширенішим методом приготування олії було перетоплення вершків або зметана в печі та подальше збивання жирної маси лопатками, дерев'яними мутовками, а часом і зовсім руками. Свіжа олія мала дуже короткий термін зберігання, тому її неодноразово знову перетоплювали в печі та промивали. Отже, виготовлялася топлена олія, і вона у великих кількостях експортувалася на світовий ринок. Мабуть, відтоді і закріпилося за топленою олією у світі назва «російська».
Зараз масове виробництво вершкового мастила здійснюється практично виключно методом перетворення високожирних вершків, який на 90%томився традиційний метод збивання. За такого способу отримання вершки підвищеної жирності сепарують, нормалізують, а потім піддають термостатуванню й обробці в циліндричному та пластинчастому маслооутворювачах. На виході за такої технології можна отримати будь-який різновид вершкового масла: солодко-вершкове, кисло-вершкове, солоне, підсилене, комбіноване, топлене, масло з різними наповнювачами та ін.
Але будь-який тип вершкового масла має задовольняти певні органолептичні характеристики. Колір може варіювати від жовтого до білого, але він має бути однорідним і чим жовтіше шматочок олії, тим більше корисних речовин він містить. Якісна олія має характерний вершковий смак і аромат без сторонніх домішок, а її структура пластична та щільна. На розрізі поверхня справжнього вершкового масла має сухуватий і злегка блискучий вигляд, але на ній швидко з'являються дрібні крапельки вологи.
Така олія можна намазувати на шматочок чорного хліба та насолоджуватися смаком чистого продукту, а можна використовувати для приготування найрізноманітніших страв. Особливо широко вершкове масло використовується в кондитерській промисловості для випікання печива, тортів, пряників, пирогів. Його додають у соуси та салати, але найчастіше з ним готують бутерброди або канапе з м'ясом, рибою, овочами та зеленню.
- Ціна: 39,50 ₴/кг
- Мінімальне замовлення: 20000 кг