Способів очищення ставка від водоростей кілька. При цьому досвід показує, що повністю прибрати їх із водоймища без шкоди для нього проблематично. Проте все ж таки можна суттєво зменшити інтенсивність їх зростання.
Є кілька основних методів боротьби із зеленими ниткоподібними водоростями у ставку:
1. Використовуємо діамантовий зелений. «Зеленка» —аніліновий барвник. Це порошкоподібна речовина з характерним запахом спирту. Застосовується для очищення ставка від водоростей завдяки своїм антибактеріальним властивостям. Важливо відзначити, що метод є «народним» через дешевизну цього засобу стосовно інших препаратів. Однак ефективність використання зеленки не дуже висока, якщо говорити про великі водоймища, та й буде потрібно її значну кількість. Метод може підійти для невеликих басейнів або як профілактика.
2. Далі йтиметься про механічне очищення водоростей. Метод дозволяє позбутися найбільших ниток. Процедуру повторюють хоча б 2 рази на тиждень. Це дозволяє підвищити ефективність очищення ставка від зелені в ставку за допомогою спеціалізованої хімії.
3. Ставна хімія має високу ефективність у боротьбі з нитчаткою. Подібні засоби здатні знищувати її коріння, повністю зупиняючи зростання водоростей. Різновидів препаратів досить багато від різних виробників. Не зупинятимемося на них докладно.
4. Ефективне й «біологічне очищення». У водойму необхідно заселити риб, які харчуються нитчастими водоростями, наприклад, білого амура. Пам'ятайте, що риби з промислового ставка можуть переносити небезпечні захворювання. Також метод не підходить, якщо у вас невелика водойма або ви не хочете розводити в ній рибу.
Завжди краще постаратися уникнути проблеми, ніж боротися з її наслідками. Профілактика появи водоростей у ставці — ваше головне завдання. Намагайтеся постійно стежити за чистотою ставка, доглядайте його регулярно. У такому разі він продовжуватиме вас радувати довгі роки без зайвого клопоту.
У цій статті ми з'ясували, як очистити ставок від водоростей своїми руками. Зробити це можна, але є свої особливості. Головне, що слід пам'ятати — діяти розумно і не нашкодити водоймі. Якщо ви сумніваєтеся, чи підійде певний засіб для боротьби з водоростями у вашому конкретному випадку, краще зверніться до допомоги фахівців.