Ставок, в якому розвинулися водорості,непривабливий, вода бурого кольору, помутніла, концентрація кисню у воді та її рН коливаються, на дні створюється анаеробна зона. Такі умови дуже небезпечні для риб! Вони вбивають риб і обмежують їх розмноження. Небезпечні ціанобактерії, які цвітуть і плавають на поверхні води, виділяють токсини, які призводять до загибелі рослин у водоймі, а водорості ниток повністю заволодівають ставком . Однак цього песимістичного сценарію можна уникнути!
З чим доведеться боротися?
До того, як розпочати очищення ставка від водоростей своїми руками, важливо розуміти з чим нам належить боротися. Нитчасті водорості також заведено називати нитчасткою. Це одноклітинні колоніальні організми. Водорості в ставку носять такі назви, як-от Кладофора, Улотрикс и Спирогира. За формою вони ниткоподібні та мають довжину від 1 см до 1 м. Колір ниткових водоростей у ставку — зелений.
Вони ростуть у ставках і озерах на будь-яких типах поверхонь, чи то камені, бетон, метал, пластик, плівка. Чистими залишаються тільки вивісні стінки, на яких не може закріпитися нитківниця.
Найчастіше їх можна побачити в декоративних водоймах, які розміщені під прямими сонячними променями цілий день. Річ у тім, що сонячний світло потрібне для фотосинтезу, а за високої інтенсивності сонця ріст водоростей прискорюється. Під час їхнього відмирання водойму забруднюється продуктами гниття, що і є причиною неприємного запаху в ставку.
Крім цього, боротьба з водоростями в ставках і водоймах ускладнюється через те, що вони частіше можуть забруднюватися органічними забрудненнями. Серед них аміачна силітра та інші добрива. Селітра може потрапляти у водойму через дощ або після поливання газонів разом із водою. Нитчасті водорості активно вбирають органічні добрива, які розчинені у воді. Це призводить до їхнього активного росту.
У ряді випадків немає якісного механічного очищення, а також спеціального захисту для насосів може призвести до зламання систем біологічної фільтрації.
- Ціна: 3 000 ₴/кг