Опис
Високоврожайний, середньостиглий (100-120 днів) сорт для вирощування товарних цибулин з насіння за один сезон. Цибулини плосько-округлі, вагою 100-120 г, сухі луски темно-червоні, внутрішні – білі, з червоно-фіолетовим відтінком.
Унікальність: 100,0% http://joxi.ru/YmEx3K9cLb4dgr (перевірено на ресурсі https://text.ru)
Вирощування цибулі з сівалки: поради
Цибуля — затребувана культура, без якої важко уявити сучасне сільське господарство. Це водночас джерело вітамінів, пряна приправа, ліки, ласощі, а також барвник. Її вирощування на дачі, присадибному господарстві, полі — одне з найпопулярніших занять для сучасних городників та великих підприємств.
Як посадковий матеріал найчастіше застосовується цибулясівок. Купити її сьогодні не складе труднощів. При цьому, щоб отримати хороший урожай, важливо її правильно вирощувати. Про це й йтиметься далі.
Зазначимо, що процес вирощування даної культури досить простий і з ним під силу впоратися навіть фермеру-початківцю. Однак важливо знати, як правильно вирощувати цибулю ріпчасту з цибулини.
Посадковий матеріал ділять на 3 види:
Також можливе вирощування цибулі із насіння, але про це потрібно говорити окремо.
Інтервали посадки сівка та особливості даного процесу
Питання, коли садити цибулю-сівок восени чи навесні, турбує багатьох фермерів. Однозначної відповіді немає. Кожен із цих способів має свої характерні особливості, про які потрібно знати.
Осінь
У такому разі підзимова посадка дозволить отримати кілька переваг:
При цьому важливо зважити на кліматичні умови вашого регіону при виборі часу посадки. Цибулю висаджують до стійких морозів за 1 місяць. Краще трохи затягнути строки посіву, ніж зробити це зарано.
Весна
З кінця квітня до початку травня оптимально садити цибулю на ріпку у весняний період. У такому разі температура повітря (середньодобова) досить велика — у середньому понад +5℃. При цьому вологість землі достатня за рахунок снігу.
Спочатку прийнято висаджувати овсюжку, а через деякий час приступати до більших цибулинок.
У разі посадки навесні сходи можуть з'явитися вже через 9-12 днів.
При цьому дуже важливо не запускати посіви. Необхідно приділяти увагу рятуванню від ґрунтової кірки, а також видаленню бур'янів і робити це вчасно. Допускається застосування якісних післясходових гербіцидів, які мають вибіркову дію.
Підготовка ґрунту до посадки
При вирощуванні цибулі з цибулини необхідно знати, на якому ґрунті вона краще росте. Для цього оптимально підходять сонячні ділянки з пухким суглинистим або супіщаним ґрунтом. Багато фермерів практикують додавання піску в глинистий ґрунт і при цьому одержують досить непогані врожаї.
Ґрунт також повинен бути слаболужним або нейтральним. Якщо виникла потреба підлужити надмірно кислий ґрунт, внесіть 50-60 г фосфатного борошна на 1 м2. При цьому одночасно використовувати фосфатне борошно в поєднанні з вапном не можна.
При вирощуванні цибулі як бізнес або собі важливо знати, що допускати застою води на ваших грядках з цією культурою не можна.
При весняній посадці цибулі сівка грядки готують заздалегідь ще восени. Ділянку перекопують до 20 см завглибшки, очищають від коренів бур'янів. Також вноситься «коктейль», до якого входять різні мінеральні та органічні добрива — 6-10 кг на 1 м2, які складаються з компосту або простого перегною, хлористий калій, суперфосфат. Обов'язково враховуйте інструкцію із застосування.
Не змогли підготувати ґрунт восени? У такому разі потрібно виконати цю процедуру до посадки цибулі-сівки хоча б за 1-2 тижні. Безпосередньо до посадки у весняний період додають нітроамофоску з розрахунку 30-40 г на 1 м2.
Обробка цибулі перед початком посадки
Цибуля сівок буде краще рости і стане менш схильний до різних захворювань, якщо її заздалегідь дезінфікувати перед посадкою. Існує багато способів. Зупинимося на найбільш затребуваних:
Будь-які розчини для замочування повинні мати до +45℃.
Для захисту цибулі сівка від захворювань допускається застосування хімічних фунгіцидних протруйників або препаратів-біофунгіцидів.
Стимулятори росту допоможуть підвищити стійкість посадкового матеріалу до несприятливих умов. Вони також прискорюють проростання навесні. Під час посадки восени їх застосовують рідко. Іноді це практикується у випадку із запізнілими посівами, коли для нормального вкорінення рослин зовсім недостатньо часу.
Щільність висаджування
У процесі вирощування цибулі важливо дотримуватися оптимальної щільності її висаджування. Дистанція між цибулинками має бути близько 10 см. Дотримуйтесь проміжків між грядками 20 см.
Як підгодовувати цибулю?
Підживлення для даної сільськогосподарської культури можна не вносити, якщо ґрунт добре удобрювали перед процедурою посадки. Для отримання середнього врожаю може бути цілком достатньо вчасного добрива бур'янів, поливу, а також розпушування ґрунту. Якщо ж ви згаяли момент, а рослина навесні дало тонке перо (світле), можна внести азотне добриво через 14-21 день після появи сходів.
Для початку необхідно використовувати розчин сечовини. В даному випадку 10-12 г речовини розчиняють у 10 літрах води. Також можна взяти замість сечовини 15 г аміачної селітри. Вам знадобиться розчинити цю кількість у 10 л води.
Друге підживлення проводиться фосфорними або калійними добривами через 3 тижні. Добре показує себе монофосфат калію.
Виростити цибулю із сівачки не складно. Для цього необхідно враховувати всі перераховані вище особливості. Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною!
- Ціна: 17 ₴/кг
- Мінімальне замовлення: 10000 кг